A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Kriston Andrea és a kajakozás

Kajakozott már a Dunán, a Tiszán, a tengeren, hidegben és kánikulában, kettesben és társaságban. Kriston Andrea, az intimtorna hazai megteremtője egyfajta dinamikus meditációnak tekinti ezt a sportot. Idén a születésnapját is vízen ünnepli.

Fotó: Ruzsonyi Péter

– Miért éppen a kajakozás lett a kedvenc sportja?

– Imádom az egész környezetét. Azt, hogy a víz színe mindig más, attól függően, hogy milyen az időjárás, milyen napszak van. Például varázslatos teliholdnál, mikor csak a tükröződő fények, az éjszakai hangok, a víz csobogása vesz körül. A parton álló házikók a világító ablakaikkal olyanok, mintha egy mesébe lépne az ember.

A kajakozással járó mozgás egyfajta relaxált állapot, amit nagyon szeretek. Bizonyos spirituális tanítók dinamikus meditációnak hívják ezt az érzést. Ilyet mindig is tudott az ember: egy jó séta, a síelés, az úszás, és igen, a kajakozás adja leginkább azt, ami ezt a lenyugvásos belső állapotot előidézi. A fények, a hangok, a mozgás együtt okozzák, amit megélek.

De mivel nem vagyok magányos farkas, élvezem a társaságot is, jókat nevetgélünk, beszélgetünk. Éveken keresztül madárhatározóval eveztem, mert imádom megfigyelni a gémeket, a jégmadarakat, a bakcsókat. Idén óriási élményt nyújtott a Tisza-tó, ahol nyáron nagy kalandozásokat csaptunk a holtág rejtélyes kis csatornáin. Gyakorta kieveztünk már hajnalban, hogy a parti rókákat és a kacsákat mozgásra bírjuk. Az élmény kedvéért néma csendben haladtunk, ahol sejtettük, hogy láthatjuk a vadakat. A felfedezésben a ránk szálló közel száz szúnyog sem zavart bennünket.

– Friss ez a szerelem, vagy már gyerekkorában is...?

– …gyerekkoromban nagyon sok időt töltöttem a vízparton, apukám szeretett horgászni. Rengeteg barátunk volt, akikkel hétvégén együtt mentünk kirándulni. Mi, gyerekek sokat játszottunk, fürödtünk, csónakáztunk. Aztán főiskolás koromban megtanultam kajakozni.

A férjemmel a negyedik nászutunkon már kettesben eveztünk az Adrián, a Kornati-szigetcsoport apró szigetei körül. Ez nagyon emlékezetes kirándulás volt. Egyfelől itt derült ki, hogy jön az első kislányunk, másfelől egy hónapig lakatlan szigetek között hajókáztunk. Minden éjjel egy másikon vertünk tanyát. Egy kis kétszemélyes kajakba kellett bepakolnunk mindenünket, a ruhánkat, a hálózsákokat. Mióta rátaláltam az evezés örömére, azóta ez remek közös családi program, ahová vittük a gyerekeket is, rögtön az elejétől kezdve.

– Jól értettem, hogy összesen négy nászútjuk volt? Egy férjjel?

– Így terveztük, négy különböző helyre: először elmentünk a Balaton-partra, zuhogó esőben érkeztünk meg egy kis lakókocsiba, fantasztikus volt. Utána egy szállodába mentünk, ahol hatalmas pancsolásokat csaptunk. Majd elmentünk egy sporttáborba, Győrbe. Ide már évek óta jártunk, és nem akartuk akkor sem kihagyni. A következő évben is ott voltunk, az akkor már két és fél hónapos kislányunkkal.

A férjemmel a kezdetektől szerettünk mindent együtt csinálni, és ez mind a mai napig így van. Most jöttünk meg egy máltai kajakozásról, és hamarosan következik egy adriai evezés. Van egy kis motoros hajónk is, azt a férjem miatt kedvelem, de jobban élvezem, ha megdolgozunk azért, hogy haladjunk.

– Ha éppen nem kajakozik, mivel tölti a kevés szabadidejét?

– Felhúzom a tornacipőmet, és futok. Ezenkívül mindent szívesen csinálok, ami a lazítást szolgálja: barátkozom, olvasok, zenét hallgatok, együtt vagyok a két nagy lányommal, akik, persze, meghatározóak az életemben. Nagyon szoros baráti kapcsolataim vannak.

Most vagyok túl egy lakásfelújításon, emellett pedig az elmúlt két évben neurolingvisztikus programozást is tanultam. Közel 600 órát foglalkoztam ezzel a módszerrel, amelyben felfedeztem az általam az intimtornában már korábban alkalmazott eljárásokat is. Mindkét metódus az emberi természetből indul ki, éppen ezért  tudom alkalmazni egyéni foglalkozás keretében.

Sokat utazom a külföldi tanítványokhoz, de az itthoni trénerek munkáját is gondoznom kell. Ecuador fővárosában a módszerem az egyetemi képzés része a szexológia tantárgyon belül, Norvégiában, Oslo mellett már egy óvoda mindennapjaihoz tartozik a pocaktorna, az egészségmegőrzés részeként, itthon pedig több vidéki egyetemmel végzek számos országra kiterjedő kutatásokat. Ráadásul tele vagyok tervekkel, négy könyv ötlete is munkál bennem.

– A lakásfelújítás, egy új otthon teremtése sem kis feladat.

– Megtalálni azt a helyet, ahol élni fogsz, nagyon izgalmas dolog. Ahogy változik az életünk, úgy alakul a környezetünk is. Eddig mindig sikerült olyan otthont találnom, ami a legjobban kifejezte, hogy én milyen vagyok. Most nagyon sok szempontot kellett érvényesítenem: tudjak a környéken futni, közel legyen a piac, mindenkinek megfeleljen a közlekedés...

A barátaim azt mondták, én egy tengerparti apartmant keresek a belvárosban, ilyen nincs is. De megtaláltam. És ezzel lett egy új hobbim, a lakberendezés. Az otthonom minden szegletét megterveztem, arra törekedtem, hogy olyan legyen, amilyenek mi vagyunk.

Nagyon sok energiát fektettem a színek, a formák, a fények kiválasztásába. A fürdőszobában például egy robbantott üvegpultot rakattam fel, az oldalában világítással, egy felnagyított fotónkkal, amire egy indiai kőmosdó került. Ezt az ötletet Norvégiában, egy összetört ablak kapcsán kreáltam. Mikor kint voltam Hollandiában egy tréner tanítványomnál, ott fémmadarakra bukkantam, amelyeket hazahoztam. A lakberendezés nagyon sok örömet jelent a mostani énemnek. 

Címkék: gyerekek, házasság, kajak, nászút, lakberendezés, futás, relaxáció, intim torna

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!